На 7 февруари 2025 г. е българската премиера на „Любовта боли“. Звездата в този екшън е отличеният с награда „Оскар“ – Ке Хуи Куан, в ролята на Марвин Гейбъл – приветлив брокер с тъмна тайна, който би накарал дори Чък Норис да се замисли, преди да се изправи срещу него, разказват от „Форум филм“.
В „Любовта боли“ спокойният живот на Марвин, на пръв поглед съвсем обикновен агент по недвижими имоти, живеещ в тихите предградия на Милуоки, се разпада, когато той получава загадъчно пурпурно писмо от бившата си партньорка Роуз, изиграна от носителката на „Оскар“ – Ариана ДеБоуз
На 7 февруари 2025 г. е българската премиера на „Любовта боли“. Звездата в този екшън е отличеният с награда „Оскар“ – Ке Хуи Куан, в ролята на Марвин Гейбъл – приветлив брокер с тъмна тайна, който би накарал дори Чък Норис да се замисли, преди да се изправи срещу него, разказват от „Форум филм“.
Почти всички големи имена на джаза започват своето формиране като музиканти първо през класиката, много малко са изключенията. Това каза пианистът Людмил Ангелов, който заедно с „Ансамбъл 5/4 танго“ ще участва в Международния джаз фестивал „Доктор Емил Илиев“ в Боровец тази вечер.
„Класиката е в основата на всичко. Няма начин как без класика да се случват нещата. Аз бях доста близък с Милчо Левиев, светла му памет. Той винаги казваше: „Няма джаз, няма рок, няма поп, няма класика. Има добра и добре направена музика“. Това е важното“, посочи Ангелов.
В рамките на концерта в Боровец тази вечер „Ансамбъл 5/4 танго“ ще представи „Сюита за ангела“ от Астор Пиацола. Тя се състои от няколко части, в която се разказва историята на един ангел, като музиката е писана за театрална постановка, разказа Людмил Ангелов. Интересната игра на думи и ситуация е, че ангелът не е някой друг
Образът на котката върху горещ ламаринен покрив символизира женския инстинкт за надмощие. Понякога попадаме в битка за надмощие не с кого да е, а със самия живот.
Това казва режисьорът Стайко Мурджев по повод предстоящата премиера на „Котка върху горещ ламаринен покрив“ от Тенеси Уилямс в театър „София“.
„Понякога обстоятелствата, в които сме поставени, са форсмажорни ситуации, в които сме принудени да преминем в режим „оцеляване“. Това е онзи момент, когато не разумът или чувствата, а само и единствено инстинктивната ни природа е тази, която е в състояние да ни спаси. Но не инстинктът за нападение или за бягство, а онзи аспект на стоицизма - когато въпреки нажежената плоскост под голите ни стъпала, трябва да стиснем зъби и да издържим, да се задържим колкото се може по-дълго в
Актьорът Уесли Снайпс подобри два рекорда на Гинес, след като направи изненадваща поява като героя си Блейд във филма "Дедпул & Върколака" с Райън Рейнолдс и Хю Джакман, съобщи "Варайъти".
Снайпс се завръща като полувампира, известен като Дневния боец, 25 години и 340 дни след като за първи път изигра Блейд в едноименния филм от 1998 г. Според Световните рекорди на Гинес това му осигурява рекорда за най-дълга кариера като действащ персонаж на "Марвел".
Досега този рекорд се държеше Хю Джакман, който за първи път се появява като Върколака преди 24 години в първия филм от поредицата "Х-Мен" (2000).
Изненадващата поява на Уесли Снайпс като Блейд му донесе и втори рекорд на Гинес - за най-дълга пауза между появата на персонаж във филми на "Марвел". Според Световните рекорди на Гинес Снайпс за последно играе персонажа си преди 19 години и 231 дни в "Блейд:
Драмата „Шогун“ спечели най-много съпътстващи награди „Еми“ в историята за един сезон на телевизионен сериал - 14, на церемония в неделя вечерта, съобщи АП.
„Мечката“ бе отличен със седем съпътстващи награди „Еми“, включително за най-добра гостуваща актриса в комедиен сериал, която бе връчена на Джейми Лий Къртис.
Съпътстващите „Еми“ (Creative Arts Emmy) са част от наградите „Еми“, които се присъждат за технически постижения в американските телевизионни програми. Обикновено те се връчват на служители зад кулисите, като дизайнери на продукции, декоратори, видеомонтажисти, дизайнери на костюми, оператори, кастинг режисьори и звукорежисьори. Към тях спадат и награди за анимационни програми, реклами и гостуващи актьори.
Водещите цяла вечер повтаряха „Шогун“ в театър „Пийкок
Бариерата на субтитрите в САЩ беше преодоляна веднъж завинаги: въпреки многобройните си диалози на японски език, "Шогун" триумфира на наградите "Еми", спечелвайки рекорден брой отличия за един сезон на сериал, сред които за най-добра телевизионна драма, предадоха световните агенции.
Екранизацията на романа на Джеймс Клавел, който разглежда борбата за власт в Япония през 17-и век, събра 18 награди на състоялата се в театър "Пийкок" 76-а церемония за отличията, известни като телевизионния еквивалент на филмовите "Оскар"-и.
"Шогун" е първият неанглоезичен сериал, който печели водещата награда за най-добра телевизионна драматична поредица.
Сценаристът на сериала Джъстин Маркс не пропусна да спомене "творческата авантюра", предприета от канала Еф Екс (FX) и неговия собственик "Дисни" с този проект.
Ролите в "Шогун" донес
В „Любовта боли“ спокойният живот на Марвин, на пръв поглед съвсем обикновен агент по недвижими имоти, живеещ в тихите предградия на Милуоки, се разпада, когато той получава загадъчно пурпурно писмо от бившата си партньорка Роуз, изиграна от носителката на „Оскар“ – Ариана ДеБоуз. Миналото го застига и той се оказва въвлечен обратно в жестокия подземен свят, от който е избягал преди години. Безмилостният му брат Нъкълс (Даниел У), страховит криминален бос, праща цял легион безпощадни наемни убийци по петите му, принуждавайки Марвин да се изправи срещу тъмните си тайни и недовършени дела. Повторната поява на Роуз поставя началото на опасна игра на котка и мишка, в която стари предателства изплуват на повърхността, а отмъщението е по-съдбоносно от всякога.
„Първият трейлър загатва за ожесточения сблъсък, който ще превърне филма в задължително заглавие за екшън феновете. Под ръководството на прочутия координатор на каскади Джонатан Еузебио („Джон Уик“, „Каскадьорът“), който прави режисьорския си дебют, „Любовта боли“ предлага хумор и емоция, динамика, експлозивни бойни сцени, и ни кара да се питаме дали можем някога наистина да избягаме от миналото си, или то винаги ще ни преследва“, коментират от „Форум филм“.
Режисьор е Джонатан Еузебио, а сценарият е на Матю Мъри, Люк Пасмор и Джош Стодард. В актьорския състав са също Лио Типтон, Кам Жиганде, Шон Астин, Рис Дарби, Мустафа Шакир, Стефани Сай, Маршон Линч, Андре Ериксен, Лиъм Стюарт-Каниган, Йоко Хамамура.
Оркестър „Митонисимо“ с диригент Огнян Митонов открива новия си сезон с концерт, посветен на 100-годишнината от смъртта на големия оперен композитор Джакомо Пучини, съобщават от оркестъра.
Участват солистите Петя Миленова – сопрано, Пеньо Пирозов – тенор, и Добромир Момеков – баритон. Те ще изпълнят любими арии и дуети от оперите „Бохеми“, „Тоска“, „Мадам Бътерфлай“, „Турандот“, „Манон Леско“, „Сестра Анджелика“, „Джани Скики“, „Момичето от златния Запад“, както и от първите опери на Пучини – „Вилиси“ и „Едгар“.
Специален акцент в концерта ще бъдат оркестрови изпълнения на малко познати, но много интересни инс
Нова творба на Банкси - четвъртата за четири дни, се появи днес в Лондон, и беше открадната само час след като загадъчният художник съобщи за нея, предаде АФП.
Както обикновено известният уличният артист от Бристол публикува в ранния следобед в Инстаграм снимка на най-новото си творение - вълк, нарисуван върху закрепена на покрив сателитна чиния, който сякаш вие срещу Луната.
Час по-късно обаче свидетели са видели как мъже взимат творбата от квартал Пекъм в южната част на столицата и я отнасят със себе си.
Единият от тях казва, че е видял трима мъже, които са носили стълба.
От лондонската полиция съобщиха, че са били повикани за "кражба на сателитна чиния, съдържаща произведение на изкуството", малко преди 14 часа местно време.
Полицията каза, че води разследване и че на този етап не са извършени
Художничката Венета Ганчева подрежда четвъртата си самостоятелна изложба в Художествената галерия в Добрич, съобщават оттам, като допълват, че експозицията ще бъде разположена в зала 1 на културния институт, а откриването ще бъде на рождения ден на Венета Ганчева – 21 ноември.
От ХГ – Добрич посочват също, че в експозицията ще бъдат представени живописни творби на добричката художничка.
За творчеството си Венета Ганчева казва: "С помощта на живописта, абстрактните форми и структури, аз искам да въздействам върху подсъзнанието на зрителя, предизвиквайки чувства и усещания, които в процеса на работа са вдъхновявали и мен. Моите творби са една плетеница от пясък и акрил. Пясъкът е пренесен от морския или речния бряг. Неговите частици са уловили в себе си спомените за местата и емоциите, изпитани от мен по време на различни пътувания. Акрилнат
В разказ за живота на Васил Гендов и първите години на филмовото изкуство в България се превърна днешната "Среща с автограф", част от програмата на фестивала "Есенни театрални срещи в Русе".
Тя беше с киноведа доц. д-р Александър Донев в Камерната зала на Доходното здание в града. На нея той разговаря и с представители на групата за алтернативно кино" Русе филм".
По думите на доц. Донев, откритите архиви от началото на 20-и век сочат, че филмовата култура у нас е била на високо ниво. Макар и част от актьорите да се е налагало да влизат и в административни роли, когато не са пред камера, хората, ангажирани с това изкуство, са се старали да създадат необходимата организация при заснемането и разпространението на първите български филми.
Александър Донев посочи, че основоположникът на българското кино Васил Гендов е бил изключително инициативен и продуктивен
Даниел Орен се завръща в Софийската опера, за да дирижира на 15 ноември „Реквием“ от Джузепе Верди.
Един от най-големите диригенти на нашето време идва в София след успешни представления в Южна Корея и симфонични концерти във Виена, а след това отива в Болоня за поредица спектакли на „Палячи“ от Леонкавало, разказват от Софийската опера и балет.
„Реквиемът на Верди е произведение, което нарушава конвенциите на сакралната музика, правейки я по-земна и драматична. Големият гений на Верди, както обичам да го наричам, е сътворил нещо толкова дълбоко, че дори надхвърля религиозните бариери: не е съвпадение, че 1874 г. е време, когато самият той е най-отдалечен от религиозната вяра. Няма значение дали сте християнин, евреин, мюсюлманин: винаги ще има място за молитва. Помага да се чувствам
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
Мултиплатиненият рапър, текстописец и продуцент Ръс (Russ) пристига в София, в зала 3 на НДК, на 10 декември, съобщават организаторите от Fest Team.
С над 10 години активно творче ...
Вечните хитове на Лили Иванова огласиха тази вечер Сандански. Точно в 20:00 часа в препълнената зала на Дома на културата примата на българската естрада беше посрещната от своите п ...
Щастлив съм, защото исках да създам филм, който да вълнува публиката и да бъде подходящ за цялото семейство. От емоциите на зрителите виждам, че сме постигнали целта. Думите са на ...
Пиесата „Лисабон“ на писателя и драматург Захари Карабашлиев ще бъде представена за първи път пред българска публика и в пълния си текст, в Младежкия театър „Нико ...
Вайола Дейвис ще получи почетната награда "Сесил Б. Демил", предаде Асошиейтед прес. Отличието ще й бъде връчено на 82-рата годишна церемония за наградите "Златен глобус" на 5 януа ...
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП.
...
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd.
Водени от страстта си към ...
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
На 7 февруари 2025 г. е българската премиера на „Любовта боли“. Звездата в този екшън е отличеният с награда „Оскар“ – Ке Хуи Куан, в ролята на Марвин Гейбъл – приветлив брокер с тъмна тайна, който би накарал дори Чък Норис да се замисли, преди да се изправи срещу него, разказват от „Форум филм“.
На 7 февруари 2025 г. е българската премиера на „Любовта боли“. Звездата в този екшън е отличеният с награда „Оскар“ – Ке Хуи Куан, в ролята на Марвин Гейбъл – приветлив брокер с тъмна тайна, който би накарал дори Чък Норис да се замисли, преди да се изправи срещу него, разказват от „Форум филм“.
В „Любовта боли“ спокойният живот на Марвин, на пръв поглед съвсем обикновен агент по недвижими имоти, живеещ в тихите предградия на Милуоки, се разпада, когато той получава загадъчно пурпурно писмо от бившата си партньорка Роуз, изиграна от носителката на „Оскар“ – Ариана ДеБоуз. Миналото го застига и той се оказва въвлечен обратно в жестокия подземен свят, от който е избягал преди години. Безмилостният му брат Нъкълс (Даниел У), страховит криминален бос, праща цял легион безпощадни наемни убийци по петите му, принуждавайки Марвин да се изправи срещу тъмните си тайни и недовършени дела. Повторната поява на Роуз поставя началото на опасна игра на котка и мишка, в която стари предателства изплуват на повърхността, а отмъщението е по-съдбоносно от всякога.
Почти всички големи имена на джаза започват своето формиране като музиканти първо през класиката, много малко са изключенията. Това каза пианистът Людмил Ангелов, който заедно с „Ансамбъл 5/4 танго“ ще участва в Международния джаз фестивал „Доктор Емил Илиев“ в Боровец тази вечер.
„Класиката е в основата на всичко. Няма начин как без класика да се случват нещата. Аз бях доста близък с Милчо Левиев, светла му памет. Той винаги казваше: „Няма джаз, няма рок, няма поп, няма класика. Има добра и добре направена музика“. Това е важното“, посочи Ангелов.
В рамките на концерта в Боровец тази вечер „Ансамбъл 5/4 танго“ ще представи „Сюита за ангела“ от Астор Пиацола. Тя се състои от няколко части, в която се разказва историята на един ангел, като музиката е писана за театрална постановка, разказа Людмил Ангелов. Интересната игра на думи и ситуация е, че ангелът не е някой друг
Образът на котката върху горещ ламаринен покрив символизира женския инстинкт за надмощие. Понякога попадаме в битка за надмощие не с кого да е, а със самия живот.
Това казва режисьорът Стайко Мурджев по повод предстоящата премиера на „Котка върху горещ ламаринен покрив“ от Тенеси Уилямс в театър „София“.
„Понякога обстоятелствата, в които сме поставени, са форсмажорни ситуации, в които сме принудени да преминем в режим „оцеляване“. Това е онзи момент, когато не разумът или чувствата, а само и единствено инстинктивната ни природа е тази, която е в състояние да ни спаси. Но не инстинктът за нападение или за бягство, а онзи аспект на стоицизма - когато въпреки нажежената плоскост под голите ни стъпала, трябва да стиснем зъби и да издържим, да се задържим колкото се може по-дълго в
Актьорът Уесли Снайпс подобри два рекорда на Гинес, след като направи изненадваща поява като героя си Блейд във филма "Дедпул & Върколака" с Райън Рейнолдс и Хю Джакман, съобщи "Варайъти".
Снайпс се завръща като полувампира, известен като Дневния боец, 25 години и 340 дни след като за първи път изигра Блейд в едноименния филм от 1998 г. Според Световните рекорди на Гинес това му осигурява рекорда за най-дълга кариера като действащ персонаж на "Марвел".
Досега този рекорд се държеше Хю Джакман, който за първи път се появява като Върколака преди 24 години в първия филм от поредицата "Х-Мен" (2000).
Изненадващата поява на Уесли Снайпс като Блейд му донесе и втори рекорд на Гинес - за най-дълга пауза между появата на персонаж във филми на "Марвел". Според Световните рекорди на Гинес Снайпс за последно играе персонажа си преди 19 години и 231 дни в "Блейд:
Драмата „Шогун“ спечели най-много съпътстващи награди „Еми“ в историята за един сезон на телевизионен сериал - 14, на церемония в неделя вечерта, съобщи АП.
„Мечката“ бе отличен със седем съпътстващи награди „Еми“, включително за най-добра гостуваща актриса в комедиен сериал, която бе връчена на Джейми Лий Къртис.
Съпътстващите „Еми“ (Creative Arts Emmy) са част от наградите „Еми“, които се присъждат за технически постижения в американските телевизионни програми. Обикновено те се връчват на служители зад кулисите, като дизайнери на продукции, декоратори, видеомонтажисти, дизайнери на костюми, оператори, кастинг режисьори и звукорежисьори. Към тях спадат и награди за анимационни програми, реклами и гостуващи актьори.
Водещите цяла вечер повтаряха „Шогун“ в театър „Пийкок
Бариерата на субтитрите в САЩ беше преодоляна веднъж завинаги: въпреки многобройните си диалози на японски език, "Шогун" триумфира на наградите "Еми", спечелвайки рекорден брой отличия за един сезон на сериал, сред които за най-добра телевизионна драма, предадоха световните агенции.
Екранизацията на романа на Джеймс Клавел, който разглежда борбата за власт в Япония през 17-и век, събра 18 награди на състоялата се в театър "Пийкок" 76-а церемония за отличията, известни като телевизионния еквивалент на филмовите "Оскар"-и.
"Шогун" е първият неанглоезичен сериал, който печели водещата награда за най-добра телевизионна драматична поредица.
Сценаристът на сериала Джъстин Маркс не пропусна да спомене "творческата авантюра", предприета от канала Еф Екс (FX) и неговия собственик "Дисни" с този проект.
Ролите в "Шогун" донес
„Първият трейлър загатва за ожесточения сблъсък, който ще превърне филма в задължително заглавие за екшън феновете. Под ръководството на прочутия координатор на каскади Джонатан Еузебио („Джон Уик“, „Каскадьорът“), който прави режисьорския си дебют, „Любовта боли“ предлага хумор и емоция, динамика, експлозивни бойни сцени, и ни кара да се питаме дали можем някога наистина да избягаме от миналото си, или то винаги ще ни преследва“, коментират от „Форум филм“.
Режисьор е Джонатан Еузебио, а сценарият е на Матю Мъри, Люк Пасмор и Джош Стодард. В актьорския състав са също Лио Типтон, Кам Жиганде, Шон Астин, Рис Дарби, Мустафа Шакир, Стефани Сай, Маршон Линч, Андре Ериксен, Лиъм Стюарт-Каниган, Йоко Хамамура.
Оркестър „Митонисимо“ с диригент Огнян Митонов открива новия си сезон с концерт, посветен на 100-годишнината от смъртта на големия оперен композитор Джакомо Пучини, съобщават от оркестъра.
Участват солистите Петя Миленова – сопрано, Пеньо Пирозов – тенор, и Добромир Момеков – баритон. Те ще изпълнят любими арии и дуети от оперите „Бохеми“, „Тоска“, „Мадам Бътерфлай“, „Турандот“, „Манон Леско“, „Сестра Анджелика“, „Джани Скики“, „Момичето от златния Запад“, както и от първите опери на Пучини – „Вилиси“ и „Едгар“.
Специален акцент в концерта ще бъдат оркестрови изпълнения на малко познати, но много интересни инс
Нова творба на Банкси - четвъртата за четири дни, се появи днес в Лондон, и беше открадната само час след като загадъчният художник съобщи за нея, предаде АФП.
Както обикновено известният уличният артист от Бристол публикува в ранния следобед в Инстаграм снимка на най-новото си творение - вълк, нарисуван върху закрепена на покрив сателитна чиния, който сякаш вие срещу Луната.
Час по-късно обаче свидетели са видели как мъже взимат творбата от квартал Пекъм в южната част на столицата и я отнасят със себе си.
Единият от тях казва, че е видял трима мъже, които са носили стълба.
От лондонската полиция съобщиха, че са били повикани за "кражба на сателитна чиния, съдържаща произведение на изкуството", малко преди 14 часа местно време.
Полицията каза, че води разследване и че на този етап не са извършени
Художничката Венета Ганчева подрежда четвъртата си самостоятелна изложба в Художествената галерия в Добрич, съобщават оттам, като допълват, че експозицията ще бъде разположена в зала 1 на културния институт, а откриването ще бъде на рождения ден на Венета Ганчева – 21 ноември.
От ХГ – Добрич посочват също, че в експозицията ще бъдат представени живописни творби на добричката художничка.
За творчеството си Венета Ганчева казва: "С помощта на живописта, абстрактните форми и структури, аз искам да въздействам върху подсъзнанието на зрителя, предизвиквайки чувства и усещания, които в процеса на работа са вдъхновявали и мен. Моите творби са една плетеница от пясък и акрил. Пясъкът е пренесен от морския или речния бряг. Неговите частици са уловили в себе си спомените за местата и емоциите, изпитани от мен по време на различни пътувания. Акрилнат
В разказ за живота на Васил Гендов и първите години на филмовото изкуство в България се превърна днешната "Среща с автограф", част от програмата на фестивала "Есенни театрални срещи в Русе".
Тя беше с киноведа доц. д-р Александър Донев в Камерната зала на Доходното здание в града. На нея той разговаря и с представители на групата за алтернативно кино" Русе филм".
По думите на доц. Донев, откритите архиви от началото на 20-и век сочат, че филмовата култура у нас е била на високо ниво. Макар и част от актьорите да се е налагало да влизат и в административни роли, когато не са пред камера, хората, ангажирани с това изкуство, са се старали да създадат необходимата организация при заснемането и разпространението на първите български филми.
Александър Донев посочи, че основоположникът на българското кино Васил Гендов е бил изключително инициативен и продуктивен
Даниел Орен се завръща в Софийската опера, за да дирижира на 15 ноември „Реквием“ от Джузепе Верди.
Един от най-големите диригенти на нашето време идва в София след успешни представления в Южна Корея и симфонични концерти във Виена, а след това отива в Болоня за поредица спектакли на „Палячи“ от Леонкавало, разказват от Софийската опера и балет.
„Реквиемът на Верди е произведение, което нарушава конвенциите на сакралната музика, правейки я по-земна и драматична. Големият гений на Верди, както обичам да го наричам, е сътворил нещо толкова дълбоко, че дори надхвърля религиозните бариери: не е съвпадение, че 1874 г. е време, когато самият той е най-отдалечен от религиозната вяра. Няма значение дали сте християнин, евреин, мюсюлманин: винаги ще има място за молитва. Помага да се чувствам
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.